EkaMedica Olej z nasion wiesiołka 100ml

13583

1 szt.

Ostatnie sztuki!

23,50 zł

PRZELEW CZY KARTA?
PRZELEW CZY KARTA?

Więcej informacji

Wiesiołek to,co jest najcenniejsze,ukrywa w bardzo drobnych twardych nasionach.Są one zasobne w niezbędne,nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) zawierają 70% kwasu linolowego i kwas gamma-linolenowy,od których obecności w organizmie zależy prawidłowy przebieg wielu życiowych procesów.Kwas linolowy pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi.Olej z wiesiołka zawiera również witaminę E,która pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.W jego składzie znajdziemy dobrą dla oczu luteinę.Wpływa na procesy myślowe,przez co polecany jest osobom w podeszłym wieku oraz młodzieży uczącej się.Wzmacnia odporność organizmu i łagodzi stany lękowe.

PROPONOWANY SPOSOB PODANIA
1 łyżeczka (5 ml) bezpośrednio lub jako dodatek do sałatek lub innych potraw. Spożywać wyłącznie na zimno. Porcja dzienna 5 ml zawiera 0,37 g kwasu oleinowego (omega-9), 3,45 g kwasu linolowego (omega-6) oraz 0,40 g kwasu gamma-linolenowego (omega-6). Przed użyciem każdorazowo wstrząsnąć. Osad pochodzenia naturalnego. Produkt zawiera 20 sugerowanych porcji.

SPOSOB PRZECHOWYWANIA
Przechowywać w suchym, chłodnym i ciemnym miejscu, w temperaturze do 20°C. Po otwarciu przechowywać w lodówce. Spożyć do 3 miesięcy od otwarcia.