EkaMedica Olej z ostropestu 100% 100ml

7715

Ten produkt nie występuje już w magazynie

14,50 zł

PRZELEW CZY KARTA?
PRZELEW CZY KARTA?

Więcej informacji

Ostropest plamisty zawiera cenne bioflawonoidy,z których najbardziej czynnym jest sylimaryna-silny przeciwutleniacz,mający wpływ na funkcje wątroby.Olej z porostu oddziałuje na pracę całego układu trawiennego i prawidłową produkcję żółci.Zawarta w nim witamina E pomaga zwalczać stres oksydacyjny.Kwas linolowy i oleinowy są natomiast odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi.

SPOSÓB UŻYCIA
1 łyżeczka raz dziennie (5 ml). Porcja dzienna 5 ml zawiera 2,35 mg witaminy E, co stanowi 19% *RWS oraz 2,9 g kwasu linolowego (LA) i 1,1g kwasu oleinowego. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Preparat nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Spożywać wyłącznie na zimno. 100g oleju z nasion ostropestu zawiera 62g kwasu linolowego (omega 6) oraz 25g kwasu oleinowego (omega 9).

SPOSÓB PRZECHOWYWANIA
Przechowywać w suchym, chłodnym i ciemnym miejscu, w temperaturze do 20°C. Po otwarciu przechowywać w lodówce, spożyć do trzech miesięcy od otwarcia. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

30 innych produktów w tej samej kategorii: