Solgar Mio-Inozytol 1500Mg 50Kaps.

8684

Ten produkt nie występuje już w magazynie

55,99 zł

PRZELEW CZY KARTA?
PRZELEW CZY KARTA?

Więcej informacji

✓ WSPIERA OPTYMALNY METABOLIZM GLUKOZY I TŁUSZCZY
✓ WSPOMAGA FUNKCJĘ UKŁADU NERWOWEGO
✓ ZWIĘKSZA WRAŻLIWOŚĆ INSULINOWĄ
✓ ODKRYWA BARDZO WAŻNĄ ROLĘ W PŁODNOŚCI
✓ WPŁYWA NA PRAWIDŁOWE FUNKCJONOWANIE MÓZGU
✓ BARDZO DOBRA PRZYSWAJALNOŚĆ I WYSOKIE STĘŻENIA


Solgar Mio - Inozytol

Mio-inozytol z firmy Solgar jest jedną z form inozytolu, czyli substancji należącą do witamin z grupy B. Ma on wpływ na to jak funkcjonuje nasz mózg. Odgrywa także rolę w procesach związanych z naszą płodnością i działaniem insuliny w komórkach człowieka.

Co prawda potrafimy sami syntetyzować inozytol, ale nie zawsze w wystarczającej ilości, dlatego zrównoważona dieta jest ważna.

Inozytol lub witamina B8 jest strukturą rozpuszczalną w wodzie i stanowi składnik każdej błony komórkowej w organizmie. Działa podobnie do choliny. Inozytol, choć technicznie nie jest niezbędną witaminą B, ponieważ może być syntetyzowany w organizmie, jest nadal bardzo ważnym składnikiem odżywczym.

Inozytol jest niezbędny dla zdrowia mózgu i układu nerwowego. Inozytol stoi na straży procesów myślowych i warunkuje dobre samopoczucie. Poprawia kondycję psychiczną, stabilizuje nastrój i zwiększa odporność na stres. Tym samym, inozytol uwalnia nas od napięć i lęków, oddala widmo depresji czy nieuzasadnionych ataków paniki. Pomaga w zasypianiu. Inozytol może pomóc w obniżeniu poziomu trójglicerydów we krwi, poprawie funkcji insuliny, obniżeniu ciśnienia krwi i pobudzeniu owulacji u kobiet z zespołem policystycznych jajników (PCOS).

Największe ilości mio-inozytolu w zwykłych produktach spożywczych znajdują się w świeżych owocach i warzywach oraz fasoli, ziarnach i orzechach.

Solgar opracował więc wegański produkt zawierający 1500 mg mio-inozytolu w porcji dziennej.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: