SWANSON Olej Magnezowy

14934

Ten produkt nie występuje już w magazynie

43,90 zł

PRZELEW CZY KARTA?
PRZELEW CZY KARTA?

Więcej informacji

Olejek magnezowy to innowacyjny sposób na dostarczenie organizmowi magnezu przez skórę.

Olejku magnezowego nie przyjmuje się doustnie, lecz nakłada bezpośrednio na skórę, gdzie preparat wchłania się bezpośrednio do wnętrza komórek.

Olejek magnezowy to skuteczny i szybki sposób na uzupełnienie niedoboru magnezu w organizmie.

Olejek magnezowy Zechstein jest mocno nasyconym roztworem chlorku magnezu o oleistej konsystencji ze względu na wysoki stopień nasycenia, jednak nie jest to olejek w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Udowodniono, że zewnętrzne stosowanie

Olejku magnezowego Zechstein zwiększa poziom magnezu we krwi aż do 5 razy w porównaniu z magnezem przyjmowanym doustnie (2). ?Olejek magnezowy Zechstein to skuteczny i szybki sposób na uzupełnienie niedoboru magnezu w organizmie.

_________________________________________________________________________________________

Pochodzenie

Osady chlorku magnezu z dawnego Morza Cechsztyńskiego (Zechstein) uważane są za najczystsze naturalne źródło najwyższej jakości olejku magnezowego na świecie. Zgromadzone w trzewiach ziemi, przez miliony lat chronione były przed zanieczyszczeniami środowiska. Dawne Morze Cechsztyńskie rozciągało się od północnej Anglii, przez Niemcy, aż do Rosji. Około 250 milionów lat temu uległo wyschnięciu, ujawniając liczne warstwy zawartych w nim minerałów. Dziś minerały te można odnaleźć około 1600 do 2000 metrów pod powierzchnią ziemi, ze względu na ruchy tektoniczne.

W 1982 roku nowe technologie po raz pierwszy umożliwiły wyodrębnienie tego surowca w postaci nasyconego roztworu chlorku magnezu w Veendam, w Holandii. W tym celu woda pompowana jest do warstwy zawierającej chlorek magnezu, co skutkuje rozpuszczeniem chlorku magnezu do 31% roztworu nasyconego, tak zwanego oleju magnezowego, który jest następnie wynoszony na powierzchnię.

Olejek magnezowy Zechstein od 2007 roku dostępny jest do stosowania jako środek zdrowotny w formie gotowego roztworu. Dzięki wyjątkowej czystości olejku, nie ma potrzeby jego dalszego przetwarzania. Olejek magnezowy Zechstein stale poddawany jest analizie chemicznej, mającej na celu zapewnienie sprawdzenia czystości i jakości każdej partii. W taki sposób sprawdzony i certyfikowany olejek magnezowy znany jest pod nazwą „Zechstein Inside®“.