Nurofen Plus 0,2 g +12,8 mg x 12 tabl.

7076

Ten produkt nie występuje już w magazynie

9,90 zł

PRZELEW CZY KARTA?
PRZELEW CZY KARTA?

Więcej informacji

Wskazania

Bóle reumatyczne i mięśniowe, bóle pleców, nerwobóle, migrena, bóle głowy, bóle zębów, bolesne miesiączkowanie. Gorączka w przebiegu przeziębienia lub grypy. Kodeina jest wskazana u pacjentów w wieku ≥12 lat w leczeniu ostrego bólu o umiarkowanym nasileniu, który nie ustąpi po leczeniu innymi lekami przeciwbólowymi, takimi jak paracetamol lub ibuprofen (stosowanymi w monoterapii).

Ibuprofen należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych i wywiera działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe poprzez hamowanie cyklooksygenazy prostaglandynowej. Kodeina jest opioidowym lekiem przeciwbólowym, działającym na ośrodkowe receptory opioidowe. Uważa się jednak, że kodeina wykazuje aktywność farmakologiczną głównie dzięki biotransformacji do morfiny. Skojarzenie dobrze tolerowanego leku przeciwbólowego o działaniu obwodowym z lekiem przeciwbólowym o działaniu ośrodkowym, zapewnia optymalne zmniejszanie bólu z niewielkim ryzykiem występowania działań niepożądanych.

 

Sposób użycia:

Doustnie. Dorośli i dzieci >12 lat: 1-2 tabl. co 6 h; maksymalnie 6 tabl. w ciągu 24 h. Stosować wyłącznie doraźnie. Kodeinę należy stosować w najmniejszej skutecznej dawce przez jak najkrótszy okres. Czas trwania leczenia należy ograniczyć do 3 dni.U pacjentów w podeszłym wieku nie jest konieczna specjalna modyfikacja dawkowania, o ile nie jest zaburzona czynność nerek lub wątroby; wtedy dawkowanie powinno być ustalone indywidualnie. Nie stosować leku dzieci w wieku <12 lat, ze względu na zawartość kodeiny i ryzyko toksyczności opioidów związane ze zmiennym i nieprzewidywalnym metabolizmem kodeiny do morfiny.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: