SOLGAR Błonnik Multiple Fibre Formula kaps

13394

Ten produkt nie występuje już w magazynie

83,00 zł

PRZELEW CZY KARTA?
PRZELEW CZY KARTA?

Więcej informacji

Każda kapsułka zawiera zestaw naturalnych, sproszkowanych błonników. Taka postać pozwala na zażywanie preparatu w dowolny sposób. Kapsuł­ki można połykać lub rozpuszczać w kefirze, jogurcie lub w szklance do­wolnego płynu. Zawartość kapsułki można nawet dosypać do sałatki lub surówki, traktując jako dodatkową porcję błonnika. Ta zaleta jest niezwy­kle cenna dla osób mających problemy z połykaniem kapsułek czy tabletek.

Zestaw błonników został tak dobrany, iż odpowiada fizjologicznym po­trzebom układu trawiennego, 40% całej mieszaniny stanowi błonnik nie­rozpuszczalny w wodzie (mielone nasiona lnu i łuski babki płesznik) nato­miast 60% to błonnik rozpuszczalny w wodzie (pektyna z jabłek, pektyna z grejpfruta, błonnik owsiany). Te odpowiednie proporcje zapewniają dłu­gotrwale stabilną i fizjologicznie poprawną pracę jelit. Korzyści zdrowotne z przyjmowania dwóch rodzajów błonnika pokarmowego w odpowiednich proporcjach.

Układ trawienny

Obie frakcje błonnika wywierają niezwykle korzystny wpływ na układ trawienny dzieląc się funkcjami i wzajemnie uzupełniając.

  1. masa i czas zalegania stolca – ułatwia jego przesuwanie ku dołowi przewodu pokarmowego, podrażniając mechanicznie ścianki jelit informują o konieczności wypychania go w niższe partie. Otaczając stolec galaretowatym żelem nadaje mu właściwy poślizg i zapobiega powstaniu gnijących nie strawionych resztek. Takie działanie umożliwia fizjologiczne trawienie i wypróżnianie się w krótszym czasie. Zaleganie mas kałowych w przewodzie pokarmowym umożliwia właściwe przyswajanie składników odżywczych, a odpowiednia masa stolca zapewnia poprawne odstępy między wypróżnieniami.
  2. odpowiednia ilość błonnika w diecie promuje rozwój korzystnej flory bakteryjnej. Przy małej jego ilości następuje nadmierny rozwój szkodliwych bakterii, co na przestrzeni lat ma bardzo niekorzystne konsekwencje dla funkcjonowania jelit i całego organizmu.

Sposób użycia

2 do 6 kapsułek dziennie

Najlepiej zażywać w trakcie posiłku lub stosować według wskazań lekarza. Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia.

Kobiety w ciąży, matki karmiące oraz osoby zażywające leki lub chore, powinny przed zażyciem preparatu skonsultować się z lekarzem.