SOLGAR Formuła VM-Prime na lata 50+ tabl.

13458

Ten produkt nie występuje już w magazynie

75,00 zł

PRZELEW CZY KARTA?
PRZELEW CZY KARTA?

Więcej informacji

Zmiany funkcjonalności organizmu osób starszych obejmują zmiany bio­chemiczne i biologiczne organizmu, które mogą ograniczać przyswaja­nie składników odżywczych nawet przy wystarczającym spożyciu pokar­mów. Przykłady zmian funkcjonalności to między innymi obniżona kwaso­wość żołądka lub mniejsze wydzielanie kwasu żołądkowego, co wpływa na przyswajalność minerałów takich jak wapń i zmniejszenie syntezy czyn­nika wewnętrznego, tj. białka ułatwiającego przyswajanie witaminy B12.

Przeróżne zmienne (fizyczne, umysłowe, funkcjonalne i farmakologicz­ne) zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia u osób starszych nie­doborów witamin i minerałów, które nie są jawnie widoczne (subklinicz­ne). Niezwykle istotne jest zrozumienie związku pomiędzy starzeniem się a stanem odżywienia, jeżeli chcemy zapewnić osobom starszym optymal­ny poziom witamin i minerałów. Mając to na uwadze Solgar postanowił zaoferować unikalną kompozycję witamin i minerałów, dostosowaną do potrzeb osób starszych. W oparciu o formułę VM-75 zwiększono poziom wybranych witamin i minerałów, aby dostosować preparat do specyficz­nych potrzeb. Sposób dawkowania 2 razy dziennie pozwolił na zmniejsze­nie wielkości tabletki, a unikalne na skalę światową super śliskie wodne pokrycie proszkowe tabletek dodatkowo przyczynia się do bezproblemo­wego zażywania preparatu.

Każda tabletka zawiera:
125 mg
(kwas askorbinowy)
Cholina
100 mg
(jako dwuwinian)
(75 IU, jako bursztynian D-alfa-tokoferylu)
32 mg
(dwuglicynian, węglan)
(jako ryboflawina)
16 mg
(glicynian, dwuglicynian, tlenek)
Chlorowodorek betainy
12.5 mg
(z melasy buraczanej)
Inozytol
12.5 mg
Kwas pantotenowy
12.5 mg
(jako pantotenian wapnia)
12.5 mg
(witamina B3, jako amid kwasu nikotynowego)
W tabletce
12.5 mg
12.5 mg
(jako monoazotan tiaminy)
12.5 mg
(chlorowodorek pirydoksyny)
7.5 mg
(dwuglicynian, tlenek)
W otoczce tabletki
7.5 mg
Mangan
2 mg
(dwuglicynian)
0.3 mg
(jako boran sodu, kwas cytrynowy)
1500 µg
(dwuglicynian)
100 µg
(pikolinian)
Jod
75 µg
(jako jodek potasu)
Selen
50 µg
(jako selenometionina)
(cyjanokobalamina)
Biotyna
37.5 µg
Witamina D
5 µg
(200 IU, jako prep. ergokalcyferolu)
Inne karotenoidy
4 µg

Sposób użycia

1 do 2 tabletek dziennie

Najlepiej zażywać w trakcie posiłku lub stosować według wskazań lekarza. Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia.

Kobiety w ciąży, matki karmiące oraz osoby zażywające leki lub chore, powinny przed zażyciem preparatu skonsultować się z lekarzem.