SOLGAR Oliwka Europejska wyciąg z liści ka

13468

1 szt.

Ostatnie sztuki!

61,80 zł

PRZELEW CZY KARTA?
PRZELEW CZY KARTA?

Więcej informacji

Drzewo oliwne to niewielkie drzewo wiecznie zielone występujące w krajach śródziemnomorskich. Daje ono zielone lub czarne owoce jadalne, z których otrzymuje się również jadalny olej. Olej i liście są przetwarzane w celach leczniczych.

Liście oliwki powszechnie stosuje się w leczeniu schorzeń powodowanych lub związanych z wirusami, retrowirusami, bakteriami lub pierwotniakami. W związku z tym stosuje się je w takich chorobach jak przeziębienia i grypa, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, mononukleoza wywoływana przez wirus Epsteina-Barra, zapalenie mózgu, opryszczka, półpasiec, HIV/AIDS, łagodne zapalenie mózgu, wirusowe zapalenie wątroby typu B, zapalenie płuc, gruźlica, rzeżączka, malaria, denga i różne infekcje.

Liście oliwki stosowano w medycynie tradycyjnej w celu obniżenia gorączki, poziomu cukru we krwi, ciśnienia krwi oraz jako diuretyk. W 1854 r. Pharmaceutical Journal opublikował artykuł na temat ich stosowania w przypadkach gorączki i malarii.

Liście oliwki wymieniono w Podręczniku Ziół Leczniczych Duke’a jako środek przeciwbakteryjny, hipoglikemiczny i antyoksydant ze wskazaniami do stosowania w różnych stanach chorobowych takich jak malaria, zaburzenia funkcjonowania układu limfatycznego i schistosomatoza.

Ponieważ liście oliwki słyną z naturalnej odporności na ataki bakterii i insektów wiele badań poświęcono właściwościom przeciwbakteryjnym głównych składników liści.

W badaniach laboratoryjnych stwierdzono, że składniki liści oliwki oleuropeina i hydroksytyrozol mają silne działanie przeciwbakteryjne wobec bakterii Gram-ujemnych i Gram-dodatnich. Wyniki te sugerują, że liście oliwki mogą być uważane za potencjalne źródło środków przeciwbakteryjnych w leczeniu infekcji układu jelitowego i oddechowego ludzi.

Oleuropeina ma działanie bakteriostatyczne i przeciwutleniające.

W eksperymentach na zwierzętach wykazano, że liście oliwki obniżają gorączkę, ciśnienie krwi i poziom cukru we krwi oraz normalizują nieregularne uderzenia serca. Podczas badań przeprowadzonych w latach 60. w Upjohn wykazano, że składniki liści oliwki mają również właściwości antywirusowe.

Dalsze badania potwierdziły skuteczność liści oliwek również w walce z bakteriami i pierwotniakami pasożytniczymi.

Sposób użycia

1 do 3 kapsułek dziennie

Najlepiej zażywać w trakcie posiłku lub stosować według wskazań lekarza. Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia.

Kobiety w ciąży, matki karmiące oraz osoby zażywające leki lub chore, powinny przed zażyciem preparatu skonsultować się z lekarzem.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: