ALA-kw.alfa liponowy 600mg 60kaps SWANSON

14225

Ten produkt nie występuje już w magazynie

69,99 zł

PRZELEW CZY KARTA?
PRZELEW CZY KARTA?

Więcej informacji

ALA jest związkiem,kwasem tłuszczowym,który występuje naturalnie w organizmie ludzkim w mitochondriach i jest zaangażowany w metabolizm energii.ALA występuje pod postacią dwóch izomerów S-ALA oraz R-ALA który jest wytwarzany przez organizm.Tradycyjna synteza chemiczna kwasu alfa-liponowego daje mieszaninę tych dwóch izomerów.ALA jest silnym przeciwutleniaczem który rozpuszcza się zarówno w wodzie,jak i w tłuszczu zatem neutralizuje wolne rodniki rozpuszczalne zarówno w wodzie jak i w tłuszczach.ALA wpływa znacząco na odnawianie zasobów innych przeciwutleniaczy-witaminy C,glutationu,koenzymu Q10 oraz pośrednio witaminy E.Suplementacja kwasem alfa-liponowym wykazuje korzyści,w różnych sytuacjach stresu oksydacyjnego oraz przy różnych stanach zapalnych,które chronią przed chorobą serca,wątroby,cukrzycą czy też mają ochronny wpływ na tkankę mózgu i nerwów.

Liczne badania wskazują,kwas alfa-liponowy pomaga obniżyć poziom cukru we krwi,wspomagając poprawę wrażliwości na insulinę,natomiast wstępne badania wskazują,że ALA może pomagać leczyć jaskrę.Dodatkowe właściwości ALA to obniżenie ryzyka chorób układu krążenia,obniżenie poziomu cholesterolu całkowitego jak i frakcji LDL (czyli "złego"cholesterolu),wpływ na mitochondria-optymalizacji ich funkcji podczas starzenia się organizmu.

SKŁADNIKI: Kwas alfa liponowy, otoczka kapsułki: żelatyna, substancja wypełniająca: mikrokrystaliczna celuloza, substancje przeciwzbrylające: laurynian wapnia i dwutlenek krzemu.

 
SPOSÓB UŻYCIA: Jedną kapsułkę dziennie. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut prawidłowo zróżnicowanej diety.
 
PRZECHOWYWANIE: Przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Produkt niewskazany dla kobiet w ciąży i karmiących.

26 innych produktów w tej samej kategorii: