Astaksantyna 4 mg 60 kaps. SWANSON

14226

Ten produkt nie występuje już w magazynie

68,00 zł

PRZELEW CZY KARTA?
PRZELEW CZY KARTA?

Więcej informacji

Astaksantyna jest organicznym związkiem chemicznym pozyskiwanym z algi Haematococcus Pluvialis.Jest ona uważana za jeden z karotenoidów o najsilniejszych właściwościach antyoksydacyjnych.W przyrodzie występuje jedynie w algach i drobnych skorupiakach,dzięki czemu mogą one przetrwać w niesprzyjająch warunkach.Wykazano,że astaksantyna faktycznie przekracza barierę krew-mózg i barierę krew-siatkówka co oznacza,że ma pozytywny wpływ na mózg,ośrodkowy układ nerwowy i zdrowie oczu.Stwierdzono również,że Astaksantyna ma ogromny wpływ na układ odpornościowy.Jak wykazały badania jest także 1000 razy bardziej efektywna w ochronie komórek przed skutkami promieniowania UV aniżeli beta-karoten czy luteina.Astaksantyna ma zbawienny wpływ także na układ sercowo-naczyniowy.Astaksantyna jest jednym z najpotężniejszych odkrytych przeciwutleniaczy lipofilowych wśród karotenoidów.Jako przeciwutleniacz wykazano,że jest 500 razy silniejsza od witaminy E,10 razy silniejsza od beta-karotenu i 5 razy silniejsza od luteiny.Astaksantyna w przeciwieństwie do niektórych karotenoidów nie konwertuje do witaminy A.Ze względu na swoje unikalne biochemiczne właściwości Astaksantyna powinna być jednym ze składników każdej kuracji antyoksydacyjnej.

SKŁADNIKI: Astaksantyna, olej z krokosza barwierskiego, otoczka kapsułki: żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol, woda oczyszczona, przeciwutleniacz: d-alfa tokoferol, olej ze średniołańcuchowych trójglicerydów (z palmy). Zawiera siarczyny.

SPOSÓB UŻYCIA: Jedna kapsułka dziennie. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut prawidłowo zróżnicowanej diety.

PRZECHOWYWANIE: Przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Produkt niewskazany dla kobiet w ciąży i karmiących.

26 innych produktów w tej samej kategorii: