Cytrynian Magnezu 120 tabl. SWANSON

14232

Ten produkt nie występuje już w magazynie

55,00 zł

PRZELEW CZY KARTA?
PRZELEW CZY KARTA?

Więcej informacji

Magnez należący do makroelementów,jest minerałem którego rola w ustroju jest bardzo różnorodna,jest niezbędnym składnikiem dla ponad 300 enzymów,bierze udział w setkach reakcji chemicznych,największa jego ilość występuje w kościach,mięśniach i tkankach miękkich.Magnez uczestniczy w metabolizmie wysiłkowym,syntezie białka,utrzymuje stały potencjał elektryczny w mięśniach i tkance nerwowej,wspomaga walkę z osteoporozą.Magnez bierze udział w metabolizmie glikogenu,odgrywa istotną rolę w wielu procesach życiowych ustroju,w skurczu mięśnia,w odpowiedzi immunologicznej,w wydzielaniu hormonów i w układzie krążenia.Poprzez działanie uspokajające magnez może poprawić jakość snu oraz pomagać w redukcji objawów depresyjnych.Niedobór magnezu jest drugim,zaraz po witaminie D,niedoborem występującym w krajach rozwiniętych.Największe ryzyko niedoboru magnezu istnieje u osób z cukrzycą typu II.Deficyt magnezu powoduje osłabienie mięśni,zmęczenie,apatię,drżenie oraz kurcze mięśni,nadciśnienie a także wpływa na ośrodkowy układ nerwowy.Może również powodować wypadanie włosów i łamliwość paznokci oraz obniżenie odporności.

SKŁADNIKI: Cytrynian magnezu, substancja wiążąca: kwasy tłuszczowe, stabilizator: sól sodowa karboksymetylocelulozy, trójacetyna, hydroksypropylometyloceluloza, substancje przeciwzbrylające: krzemian magnezu, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu i hydroksypropyloceluloza, barwnik: dwutlenek tytanu, substancja nabłyszczająca: wosk carnauba.

SPOSÓB UŻYCIA: Jedna tabletka 1-2 razy dziennie. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut prawidłowo zróżnicowanej diety.

PRZECHOWYWANIE: Przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Produkt niewskazany dla kobiet w ciąży i karmiących.