Glukozamina, Chondroityna & MSM SWANSON

14235

Ten produkt nie występuje już w magazynie

68,00 zł

PRZELEW CZY KARTA?
PRZELEW CZY KARTA?

Więcej informacji

Siarczan glukozaminy jest formą glukozaminy pozyskiwaną z pancerzyków skorupiaków.Glukozamina jest naturalną substancją którą organizm sam wytwarza z cząsteczek glukozy i aminokwasu-glutaminy.Glukozamina jest prekursorem syntezy glikozaminoglikanów które są istotnym elementem chrząstki stawowej i płynu stawowego-wpływa na strukturę i elastyczność tkanki chrzęstnej,zwiększa jej odporność na przeciążenia.Nie jest możliwe dostarczanie glukozaminy wraz z pożywieniem,ponieważ nie występuje ona w żadnym z podstawowych produktów żywnościowych.

Właściwości glukozaminy:

- zmniejsza dolegliwości bólowe związane z chorobą zwyrodnieniową stawów

- zmniejsza ból związany z artretyzmem poprawiając mobilność stawów

- opóźnia postęp choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego

- poprawia stan chrząstki stawowej

- chroni chrząstkę stawową oraz jest pomocna w leczeniu urazów chrząstek stawowych

Chondroityna jest cząsteczką,która naturalnie występuje w organizmie i jest ważnym elementem w tworzeniu tkanki chrzęstnej.Pomaga utrzymywać chrząstkę w dobrym stanie absorbując płyn w tkance łącznej.Może także blokować enzymy rozkładające chrząstkę.Liczne badania naukowe sugerują,że chondroityna może być bardzo pomocna podczas leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów,najczęstszej choroby układu ruchu,która rozwija się w wyniku niszczenia chrząstki stawowej.

Właściwości chondroityny:

- zmniejsza ból w chorobie zwyrodnieniowej stawów

- poprawia sprawność funkcjonalną w chorobie zwyrodnieniowej stawu biodrowego i kolanowego

- zmniejsza obrzęk i sztywność stawów

Metylosulfonylometan (MSM) jest organiczną formą siarki,która jest ważna dla stawów oraz tkanki łącznej,w tym chrząstek,ścięgien i wiązadeł.MSM występuje w pokarmach i napojach,takich jak np.. zielone warzywa liściaste,jaja,żółty ser czy mleko,jednak są to bardzo niewielkie ilości.MSM jest nie tylko ważny dla prawidłowego funkcjonowania stawów ale także dla zdrowej skóry,włosów i paznokci ponieważ bierze udział w syntezie kolagenu i keratyny,które odpowiadają za zdrową skórę,mocne elastyczne i sprężyste włosy oraz twarde i odporne na uszkodzenia paznokcie.

Właściwośći MSM:

- zmniejsza dolegliwości bólowe i poprawia mobilność w stawach w chorobie zwyrodnieniowej stawów

- wykazuje właściwości przeciwzapalne

- wykazuje właściwości antyoksydacyje

- może zmniejszać ból poprzez spowolnienie impulsów nerwowych które przekazują sygnały bólowe

- zmniejsza objawy alergii sezonowej

- może być pomocny w leczeniu chorób zapalnych jelit

SKŁADNIKI: Siarczan glukozaminy, siarczan chondroityny, MSM,  substancja wypełniająca: mikrokrystaliczna celuloza, substancja wiążąca: węglan wapnia, substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja wiążąca: kwasy tłuszczowe, substancja stabilicująca: sól sodowa karboksymetylocelulozy, substancja glazurująca: szelak.

SPOSÓB UŻYCIA: Jedna tabletka dziennie. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut prawidłowo zróżnicowanej diety.

PRZECHOWYWANIE: Przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Produkt niewskazany dla kobiet w ciąży i karmiących.