Gymnema Sylvestre 400mg 100kaps. SWANSON

14236

Ten produkt nie występuje już w magazynie

26,80 zł

PRZELEW CZY KARTA?
PRZELEW CZY KARTA?

Więcej informacji

Związkami aktywnymi rośliny,które odpowiadają za jej działanie,są saponiny triterpenowe wśród których znajdują się kwasy gymnemowe,gymnemasaoniny oraxz gymnemazydy.Kwas gymnenowy jest najważniejszym ze składników gymnemy.Tradycyjnie gymnema stosowana była przez osoby chore na cukrzycę i takie zastosowanie liści rośliny znalazło potwierdzenie we współczesnych badaniach klinicznych.Działanie farmakologiczne kwasu gymnemowego polega na:stymulacji komórek beta trzustki do wydzielania insuliny,wzroście wchłaniania glukozy w mięśniach szkieletowych oraz hamowaniu wchłaniania glukozy z jelit.Jak wykazano w badaniach,stosowanie kwasu gymnemowego u chorych na cukrzycę pozwoliło obniżyć dawki stosowanych leków.

Właściwości gymnema sylvestre:

- pomaga utrzymać właściwy poziom glukozy i insuliny

- wykazuje zdolność do blokowania receptorów słodkiego smaku

- ułatwia leczenie kandydozy.Gymnema nie leczy bezpośrednio grzybicy,kwas gymnemowy przekształca grzyby candida albicans do formy drożdży które są stosunkowo łatwe do leczenia

- obniża poziom triglicerydów i stężenia frakcji LDL cholesterolu

- wspomaga spadek masy ciała

- wspiera proces trawienia

SKŁADNIKI: Gymnema Sylvestre, otoczka kapsułki: żelatyna.

SPOSÓB UŻYCIA: Jedną kapsułkę przed dwoma największymi posiłkami w ciągu dnia. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut prawidłowo zróżnicowanej diety.

PRZECHOWYWANIE: Przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Produkt niewskazany dla kobiet w ciąży i karmiących.