Milk Thistle liquid extract 29,6ml SWANSON

14241

Ten produkt nie występuje już w magazynie

39,99 zł

PRZELEW CZY KARTA?
PRZELEW CZY KARTA?

Więcej informacji

Ostropest plamisty Milk Thistle jest rośliną leczniczą stosowaną już od 2 tysięcy lat,występującą w stanie naturalnym w rejonie morza Śródziemnego aż po Iran.Nasiona ostropestu plamistego zawierają kompleks flawonolignanów zwanych sylimaryną.

Działanie ochronne polega na uszczelnianiu błon hepatocytów co utrudnia przenikanie toksyn do komórek wątroby oraz pobudzenie regeneracji komórek wątroby.Przeprowadzone badania sugerują,że sylimaryna może pomagać osobom z alkoholowym zapaleniem wątroby oraz w przypadku uszkodzeń spowodowanych niektórymi lekami,etanolem,toksynami muchomora sromotnikowego,a także jest stosowana w terapii uzupełniającej przy wirusowym zapaleniu wątroby typu B i C.Wyciągi z owoców ostropestu rekomendowane są także w przypadku wzmocnienia naczyń krwionośnych,w niedokwaśności soku żołądkowego,przy wzdęciach i odbijaniu.

Pozostałe właściwości ostropestu plamistego:

- zwiększa wydzielanie soku żołądkowego

- poprawia łaknienie

- reguluje czynności trawienne

- działa antyoksydacyjnie

- zmniejsza syntezę cholesterolu

SKŁADNIKI: Ostropest plamisty, nośnik: wegetariański glicerol, woda oczyszczona.

SPOSÓB UŻYCIA: 11 kropli dziennie. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut prawidłowo zróżnicowanej diety.

PRZECHOWYWANIE: Przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Produkt nie wskazany dla kobiet w ciąży i karmiących.