Vitamin C 1000 mg z dziką różą SWANSON

14242

Ten produkt nie występuje już w magazynie

28,00 zł

PRZELEW CZY KARTA?
PRZELEW CZY KARTA?

Więcej informacji

Witamina C jest witaminą rozpuszczalną w wodzie.Nadmiar witaminy C jest wydalany z moczem.W organizmie ludzkim kwas askorbinowy jest rozmieszczony w różnych miejscach  i miejsca te znacznie różnią się stężeniami.Jest aktywatorem wielu enzymów i odgrywa ważną rolę w oddychaniu komórkowym.Ponadto kwas askorbinowy bierze udział w wielu reakcjach metabolicznych organizmu takich jak np. synteza i aktywacja adrenaliny,stymuluje produkcję kolagenu,z którego jest produkowana tkanka łączna,karnityny oraz jako antyoksydant chroni ustrój przed szkodliwymi następstwami działania reaktywnych form tlenu.Dzięki właściwościom przeciwutleniającym witamina C pełni ochronną rolę w chorobach serca i naczyń krwionośnych.Bierze udział w procesie krwiotworzenia,a także jest aktywatorem różnych układów enzymatycznych i hormonów.Witamina C jest zalecana w rzypadku rozmaitych infekcji,ponieważ różnorakie funkcje immunologiczne są wspomagane właśnie przez kwas askorbinowy,co wyjaśnia obecność tej witaminy w śledzionie.Kwas askorbinowy zatem aktywizuje nasz system immunologiczny,kontroluje stężenie cholesterolu we krwi-obniża stężenie frakcji LDL cholesterolu oraz trójglicerydów a podwyższenie frakcji HDL czyli "dobrego cholesterolu" zapobiega miażdżycy i chorobie wieńcowej,obniża też ciśnienie krwi.

Dzika róża zawarte w różach owocowych składniki mają właściwości przeciwwirusowe,przeciwbakteryjne,przeciwgrzybicze.Ze względu na wysoką zawartość witaminy C,dzika róża stosowana jest w przypadkach kiedy wzrasta zapotrzebowanie na tę witaminę lub chcemy uzupełnić jej niedobory w organizmie.W owocach dzikiej róży występuje naturalna witamina C,która w porównaniu do syntetycznej jest 3-5 krotnie bardziej aktywna,szybciej osiąga i dłużej utrzymuje niezbędne stężenie w organizmie,ponieważ obecne w owocach dzikiej róży flawonoidy i kwasy organiczne chronią ją przed rozkładem.

Właściwości owoców dzikiej róży:

- uzupełnia niedobory witaminy C w organizmie

- zwiększa odporność

- działa ogólnie wzmacniająco w stanach osłabienia,rekonwalescencji,zmęczenia,stresu

- wykazuje działanie antyoksydacyjne

- obniża poziom cholesterolu całkowitego frakcji LDL,a także obniża ciśnienie krwi,zmniejszając tym samym ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia

- wykazuje działanie moczopędne i lekko żółciopędne

SKŁADNIKI: Witamina C, dzika róża, mąka ryżowa, otoczka kapsułki: żelatyna, substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych.

SPOSÓB UŻYCIA: Jedna kapsułka 1-2 razy dziennie. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut prawidłowo zróżnicowanej diety.

PRZECHOWYWANIE: Przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci.