Witamina C500 buforowana z bioflaw.SWANSON

14243

Ten produkt nie występuje już w magazynie

59,99 zł

PRZELEW CZY KARTA?
PRZELEW CZY KARTA?

Więcej informacji

Witamina C jest witaminą rozpuszczalna w wodzie.Jej nadmiar jest wydalany z moczem,a w organizmie ludzkim rozmieszczona jest w różnych miejscach i miejsca te znacznie różnią się stężeniami.Jest aktywatorem wielu enzymów i odgrywa ważną rolę w oddychaniu komórkowym.Ponadto witamina C bierze udział w wielu reakcjacg metabolicznych organizmu takich jak np. synteza i aktywacja adrenaliny,stymuluje produkcję kolagenu,z którego jest produkowana tkanka łączna,karnityny oraz jako antyoksydant chroni ustrój przed szkodliwymi następstwami działania reaktywnych form tlenu.Dzięki właściwościom przeciwutleniającym witamina C pełni ochronną rolę w chorobach serca i naczyń krwionośnych.Bierze udział w procesie krwiotworzenia,a także jest aktywatorem różnych układów enzymatycznych i hormonów.

Witamina C jest zalecana w przypadku rozmaitych infekcji,ponieważ różnorakie funkcje immunologiczne są przez nią wspomagane,co wyjaśnia obecność tej witaminy w śledzionie.Aktywizuje zatem nasz system immunologiczny,kontroluje stężenie cholesterolu we krwi-obniża stężenia frakcji LDL cholesterolu oraz trójglicerydów a podwyższenia frakcji HDL,zapobiega miażdżycy i chorobie wieńcowej,obniża ciśnienie krwi.

SKŁADNIKI: Witamina C, wapń (l-askorbinian wapnia), substancja wypełniająca: mikrokrystaliczna celuloza, otoczka kapsułki: [woda oczyszczona, emulgator: hydroksypropylometyloceluloza, substancja utrzymująca wilgoć: wegetariański glicerol, barwnik: ruboflawina], substancja wiążąca: kwasy tłuszczowe, stabilizator: sól sodowa karboksymetylocelulozy, substancje przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych.

SPOSÓB UŻYCIA: Jedna tabletka dziennie. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być  stosowany jako substytut prawidło zróżnicowanej diety.

PRZECHOWYWANIE: Przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci.