LIBRAMED ZESTAW 138tabl + 84tabl

4 szt.

159,90 zł

PRZELEW CZY KARTA?
PRZELEW CZY KARTA?

Więcej informacji

Wskazania

Libramed, połączony ze zrównoważoną dietą, prawidłowym przyjmowaniem płynów oraz regularną aktywnością fizyczną, dzięki swojemu mechanizmowi działania, wskazany jest do kontroli wagi u dorosłych i u dzieci powyżej 8. roku życia.

Skład

Opatentowany kompleks makrocząsteczek polisacharydowych (Policaptil Gel Retard®); aromaty pomarańczowe, jabłkowe i cytrynowe. Policaptil Gel Retard® jest opatentowanym kompleksem makromolekuł, owocem badań firmy Aboca, zrealizowanym poprzez technologię produkcyjną, która pozwala na skupieniu się na specyficznych frakcjach polisacharydowych, uzyskanych z: celulozy, Opuntia Ficus indica, Amorphophallus konjac, Althaea officinalis, Linum usitatissimum, Tilia platyphyllos, Cichorium intybus.

 

Sposób użycia

Dorośli i młodzież powyżej 12. roku życia: 3 tabletki przed dwoma głównymi posiłkami.
Dzieci między 8. a 12. rokiem życia: 2 tabletki przed dwoma głównymi posiłkami.
Zażyć zalecaną dawkę, popijając pełną szklanką wody  i połykając po jednej tabletce na raz. Nie żuć i nie rozgryzać tabletki.

Osoby mające problemy z połykaniem mogą rozpuścić tabletki Libramed w letniej wodzie lub w herbatkach ziołowych niesłodzonych, mieszając do ich całkowitego rozpuszczenia. Uzyskany napój należy spożyć w ciągu kilku minut, zanim zamieni się w żel.

 

Długość leczenia

Należy zażywać Libramed przynajmniej przez 2 miesiące, pamiętając o zrobieniu 2- lub 3-dniowej przerwy po każdym miesiącu leczenia.

 

Ostrzeżenia

Osobom mającym problemy z połykaniem nie zaleca się bezpośredniego zażycia tabletki, lecz jej wcześniejsze rozpuszczenie.
Zaleca się przyjęcie produktu przynajmniej dwie godziny przed lub po zażyciu leków, aby nie zakłócać ich wchłaniania. Nie zażywać w okresie ciąży i karmienia piersią. Osobom leczącym się na cukrzycę i hiperlipidemię, zaleca się skonsultowanie z lekarzem w celu ewentualnej zmiany dawki leku.
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości lub alergii na jeden lub więcej składników.
Przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła i światła. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Okres ważności dotyczy produktu zamkniętego i właściwie przechowywanego.

 

Opakowanie

Ciemna szklana butelka z zawierająca 138 lub tabletki po 725 mg każda, do połknięcia lub do rozpuszczenia w letnim płynie.

 

Policaptil gel retard

Policaptil Gel Retard® jest opatentowanym kompleksem makromolekularnym, owocem badań firmy Aboca, wykonanym przy użyciu technologii produkcyjnej, która pozwala na skoncentrowanie szczególnych frakcji polisacharydowych pozyskanych z:

  • Celulozy
  • Opuntia Ficus indica
  • Amorphophallus konjac
  • Althaea officinalis
  • Linum usitatissimum
  • Tilia platyphyllos
  • Cichorium intybus

Policaptil Gel Retard® działa na poziomie jelita, tworząc żel o wysokiej lepkości, który ułatwia kontrolę poposiłkowego szczytu glikemicznego,, zmniejszając ilość i prędkość wchłaniania węglowodanów (efekt „retard”). Wpływa to także na zmniejszenie uczucia głodu i  senności poposiłkowej.

Ponadto, wykorzystując ten sam mechanizm działania, Policaptil Gel Retard® ogranicza wchłanianie tłuszczów, wspomaga pasaż jelitowy i reguluje konsystencję stolca.

Policaptil Gel Retard® tworzy siatkę, która wychwytuje węglowodany i tłuszcze, ograniczając ich kontakt z powierzchnią jelit, przez co są one  mniej dostępne dla procesu wchłaniania.

30 innych produktów w tej samej kategorii: