LIBRAMED ZESTAW 138tabl + 84tabl

2 szt.

Ostatnie sztuki!

159,90 zł

PRZELEW CZY KARTA?
PRZELEW CZY KARTA?

Więcej informacji

Wskazania

Libramed, połączony ze zrównoważoną dietą, prawidłowym przyjmowaniem płynów oraz regularną aktywnością fizyczną, dzięki swojemu mechanizmowi działania, wskazany jest do kontroli wagi u dorosłych i u dzieci powyżej 8. roku życia.

Skład

Opatentowany kompleks makrocząsteczek polisacharydowych (Policaptil Gel Retard®); aromaty pomarańczowe, jabłkowe i cytrynowe. Policaptil Gel Retard® jest opatentowanym kompleksem makromolekuł, owocem badań firmy Aboca, zrealizowanym poprzez technologię produkcyjną, która pozwala na skupieniu się na specyficznych frakcjach polisacharydowych, uzyskanych z: celulozy, Opuntia Ficus indica, Amorphophallus konjac, Althaea officinalis, Linum usitatissimum, Tilia platyphyllos, Cichorium intybus.

 

Sposób użycia

Dorośli i młodzież powyżej 12. roku życia: 3 tabletki przed dwoma głównymi posiłkami.
Dzieci między 8. a 12. rokiem życia: 2 tabletki przed dwoma głównymi posiłkami.
Zażyć zalecaną dawkę, popijając pełną szklanką wody  i połykając po jednej tabletce na raz. Nie żuć i nie rozgryzać tabletki.

Osoby mające problemy z połykaniem mogą rozpuścić tabletki Libramed w letniej wodzie lub w herbatkach ziołowych niesłodzonych, mieszając do ich całkowitego rozpuszczenia. Uzyskany napój należy spożyć w ciągu kilku minut, zanim zamieni się w żel.

 

Długość leczenia

Należy zażywać Libramed przynajmniej przez 2 miesiące, pamiętając o zrobieniu 2- lub 3-dniowej przerwy po każdym miesiącu leczenia.

 

Ostrzeżenia

Osobom mającym problemy z połykaniem nie zaleca się bezpośredniego zażycia tabletki, lecz jej wcześniejsze rozpuszczenie.
Zaleca się przyjęcie produktu przynajmniej dwie godziny przed lub po zażyciu leków, aby nie zakłócać ich wchłaniania. Nie zażywać w okresie ciąży i karmienia piersią. Osobom leczącym się na cukrzycę i hiperlipidemię, zaleca się skonsultowanie z lekarzem w celu ewentualnej zmiany dawki leku.
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości lub alergii na jeden lub więcej składników.
Przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła i światła. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Okres ważności dotyczy produktu zamkniętego i właściwie przechowywanego.

 

Opakowanie

Ciemna szklana butelka z zawierająca 138 lub tabletki po 725 mg każda, do połknięcia lub do rozpuszczenia w letnim płynie.

 

Policaptil gel retard

Policaptil Gel Retard® jest opatentowanym kompleksem makromolekularnym, owocem badań firmy Aboca, wykonanym przy użyciu technologii produkcyjnej, która pozwala na skoncentrowanie szczególnych frakcji polisacharydowych pozyskanych z:

  • Celulozy
  • Opuntia Ficus indica
  • Amorphophallus konjac
  • Althaea officinalis
  • Linum usitatissimum
  • Tilia platyphyllos
  • Cichorium intybus

Policaptil Gel Retard® działa na poziomie jelita, tworząc żel o wysokiej lepkości, który ułatwia kontrolę poposiłkowego szczytu glikemicznego,, zmniejszając ilość i prędkość wchłaniania węglowodanów (efekt „retard”). Wpływa to także na zmniejszenie uczucia głodu i  senności poposiłkowej.

Ponadto, wykorzystując ten sam mechanizm działania, Policaptil Gel Retard® ogranicza wchłanianie tłuszczów, wspomaga pasaż jelitowy i reguluje konsystencję stolca.

Policaptil Gel Retard® tworzy siatkę, która wychwytuje węglowodany i tłuszcze, ograniczając ich kontakt z powierzchnią jelit, przez co są one  mniej dostępne dla procesu wchłaniania.