RANIGAST SOS 12tabl. do ssania

16962

15 szt.

8,80 zł

PRZELEW CZY KARTA?
PRZELEW CZY KARTA?

Więcej informacji

Ranigast S-O-S, tabletki do ssania, 12 szt.

Wyrób medyczny, wskazany do stosowania w celu łagodzenia objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak zgaga oraz ból w nadbrzuszu. Łagodzi nadkwaśność oraz chroni śluzówkę żołądka. Sole zobojętniające zawarte w produkcie neutralizują kwasotę soku żołądkowego, a alginiany tworzą warstwę ochronną na śluzówce żołądka, zmniejszając częstotliwość refluksu.

Smak: cytrynowo-miętowy.

Skład

Alginian sodu 200 mg, kwas alginowy 50 mg, wodorowęglan sodu 80 mg, węglan wapnia 140 mg; substancje pomocnicze: mannitol, sukraloza, dwutlenek krzemu, roślinny stearynian magnezu, behenian glicerolu, wyciąg z imbiru, olejek eteryczny z imbiru; aromat: cytrynowy, miętowy.

Działanie

Ranigast S-O-S łagodzi objawy refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak zgaga oraz ból w nadbrzuszu. Umożliwia wyrównanie kwasoty soku żołądkowego, co zapobiega powstawaniu uczucia pieczenia, bólu w nadbrzuszu i niestrawności. Może być stosowany również wspomagająco u osób z zapaleniem żołądka. Preparat jest skuteczny niezależnie od zasadniczej przyczyny problemu. Substancje zobojętniające wykazują szybkie działanie, neutralizując kwasotę soku żołądkowego, a alginiany chronią śluzówkę żołądka.

Wskazania

Ranigast S-O-S stosowany jest w celu łagodzenia objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak zgaga oraz ból w nadbrzuszu oraz wspomagająco przy zapaleniu żołądka.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Dorośli i młodzież powyżej 12. roku życia: 1 - 2 tabletki po głównym posiłku w razie potrzeby popijając wodą.
Dzieci 6-12 lat: 1 tabletka po głównym posiłku w razie potrzeby popijając wodą.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

  • Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników wyrobu.
  • Nie przekraczać zalecanej dawki, ponieważ większe ilości mogą doprowadzić do zaparcia lub przemijającej biegunki.
  • Stosowanie produktu jest przeciwwskazane w przypadku przewlekłych zaparć lub biegunki, choroby nerek lub przewlekłej niewydolności serca.
  • Preparat nie powinien być stosowany nieprzerwanie dłużej niż przez 30 dni.
  • Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.
  • Przechowywać w suchym miejscu, z dala od bezpośrednich źródeł ciepła lub światła.
  • Nie używać jeśli opakowanie jest uszkodzone.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25℃.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Po zastosowaniu dawek niezbędnych do osiągnięcia efektu terapeutycznego, jedynymi zgłaszanymi działaniami niepożądanymi były zaparcie i przemijająca biegunka. Jeśli objawy utrzymują się, należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie wyrobu z innymi lekami

Suplementy diety, w tym witaminy, składniki odżywcze, preparaty ziołowe i homeopatyczne, należy przyjmować co najmniej dwie godziny przed lub po przyjęciu wyrobu medycznego Ranigast S-O-S. Wyrób medyczny może opóźniać lub ograniczać wchłanianie innych jednocześnie podawanych substancji i leków. Przed rozpoczęciem przyjmowania preparatu należy skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli pacjentka stosuje leki antykoncepcyjne.

Ciąża i karmienie piersią

Może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Stosowanie u dzieci i młodzieży

Wyrób medyczny zasadniczo przeznaczony jest do stosowania u dorosłych po ukończeniu 18. roku życia. Okazjonalnie może być stosowany u młodzieży i dzieci w wieku od 6 do 12 lat – dawkę należy zmniejszyć o połowę i stosować zgodnie z zaleceniami.

Producent

SIIT
Via Ariosto 50/60
Trezzano sul Naviglio - Milano, Włochy

Produkty powiązane